E-Posta info@domainalisveris.com   Telefon 0850 885 05 24
Blogerlara özel yeni uzantı .Blog

Yeni domain uzantılarının çıkmasına hepimiz alıştık gün geçmiyorki yeni bir uzantı çıkmasın. Tabi bu yeni uzantılardan bazıları popüler olurken bazılar hiç rağbet görmüyor. Blogerlar için .blog uzantısı 21 kasım 2016 tarihinden itibaren alınabilir durumda olacak tabiki ne ölçüde ragbet göreceği ilk bir kaç ayda belli olacak ama sonuçta bir .com veya .net kadar popüler olamaycağı aşikar.

 

.Blog uzantısna yatırım yapmak isteyen arkaşaların temkinli olmasında fayda var diye düşünüyorum. Ama kendi blogunu açacak ve üzerinde güzel paylaşımlarda bulunacaklar için ise güzel bir uzantı oldugu kanısındayım.

 

Kısaca yeni uzantıdanda bahsettik. Yeni uzantılara yatıtım yapacak arkadaşların aşağıdaki tabloyu incelemesini tavsiye ederim. 

 

dünyadaki domain sayısı

Tarih : 17.11.2016
Ekleyen : Domain H.
En Çok Okunan Haberler
Domain Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
20.03.2016
Domain sektörünün ülkemizde artık yavaş yavaş canlanmaya başladığı son zamanlarda yeni uzantılarında çıkmasıyla domain regleyenlerde önemli oranda bir artış oldu. Peki yeni bir domain alırken nelere dikkat etmemiz gerekir bunları kısa kısa maddeler halinde açıklamaya çalışalım.
Sedo.com  Haftalık Satış Raporu
19.08.2015
Ağustos ayı 3.haftasında toplam 461 alan adı satışı gerçekleştiren sedo.com 1 milyon dolarlık satış hacmi ilede haftayı karlı kapatmış gözükmekte. En yüksek satış 25.000 dolara satılan vybe.com olmuş.
Temmuz 2015 Googlada En Çok Aranan Kelimeler
06.08.2015
Google üzerinde en çok arana kelimeler genelde pek değişmiyor. Hepimizin aklına ilk gelen kelimeler listeyi oluşturuyor. haber tatil bilet
En Pahalı 10 Türkçe Alan Adı Satış Listesi
26.03.2016
Hepimizin bildiği gibi son olarak 2014 yılında en pahalı 10 Türkçe alan adı (domain) satış listesi güncelliğini koruyor. Fakat bir bilinmezlikte bu listede bulunan alan adlarının Türkçe bir site için kullanılıp kullanılmayacağı, sanırım zaman bu bilinmezliğe en iyi cevap olacaktır.
Ağustos Ayında Satılan En Pahalı Rakam Domainler
07.09.2015
Ağustos ayı içerisinde bir çok domain satışı gerçekleşti bizde elimizden geldiği oranda bu satışları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşmaya çalıştık. Yoğun olarak harf kombinasyonlu domainler satılırken bunların içerisinde hatırı sayılır rakamlara satılan rakamlardan oluşan domainlerde vardı.
Vitrin Domainleri
Yukarı