E-Posta info@domainalisveris.com   Telefon 0850 885 05 24
Likit Domain Nedir ?

Likit domain kavramı ülkemizden ziyade yurt dışında daha çok kullanılan bir tabir olmakla birlikte NN.com, CC.com, LL.com, CCC.com ,
LLL.com, NNN.com, NNNN.com, LLLL.com gibi domainlere likit domainler denir.


Peki buradaki C,L ve N harfleri ne anlama gelmektedir.

N: Number - Numara
L: Letter - Harf
C: character - Karakter yani harf veya numara anlamlarını taşır.

LLLL.com domaine örnek olarak ofke.com verebiliriz.( Sitemiz üzerinde satıştadır ilgilenenler için)


Likit domain piyasasının özellikle yurt dışında ülkemize göre daha hareketli olduğunu belirtmek isterim. Ayrıca kısa domainler LLLL.com
domainlere yatırım yapmanız ileriki zamanlar için ideal olacaktır. LLL.com domainler için zaten şu anda yatırım yapmak zor zira domain
taban fiyatları 20-30k (buradaki k harfi de üç sıfır (000) anlamını taşımaktadır) civarlarındadır.


Likit domainler için son bir yıldaki satış grafiğini incelediğimizde taban fiyatların 200-250 dolar seviyelerinde olduğunu görmekteyiz. Grafiği aşağıda bulabilirsiniz.

likit domainler satış grafiği

Grafiktede görebilceğiniz gibi likit domain fiyatlandırmaları içerdikleri harflere veya harf kombinasyonlarına göre değişik fiyatlandırlımaktadır.

 

Tarih : 13.10.2016
Ekleyen : Domain H.
En Çok Okunan Haberler
Domain Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
20.03.2016
Domain sektörünün ülkemizde artık yavaş yavaş canlanmaya başladığı son zamanlarda yeni uzantılarında çıkmasıyla domain regleyenlerde önemli oranda bir artış oldu. Peki yeni bir domain alırken nelere dikkat etmemiz gerekir bunları kısa kısa maddeler halinde açıklamaya çalışalım.
Sedo.com  Haftalık Satış Raporu
19.08.2015
Ağustos ayı 3.haftasında toplam 461 alan adı satışı gerçekleştiren sedo.com 1 milyon dolarlık satış hacmi ilede haftayı karlı kapatmış gözükmekte. En yüksek satış 25.000 dolara satılan vybe.com olmuş.
Temmuz 2015 Googlada En Çok Aranan Kelimeler
06.08.2015
Google üzerinde en çok arana kelimeler genelde pek değişmiyor. Hepimizin aklına ilk gelen kelimeler listeyi oluşturuyor. haber tatil bilet
En Pahalı 10 Türkçe Alan Adı Satış Listesi
26.03.2016
Hepimizin bildiği gibi son olarak 2014 yılında en pahalı 10 Türkçe alan adı (domain) satış listesi güncelliğini koruyor. Fakat bir bilinmezlikte bu listede bulunan alan adlarının Türkçe bir site için kullanılıp kullanılmayacağı, sanırım zaman bu bilinmezliğe en iyi cevap olacaktır.
Ağustos Ayında Satılan En Pahalı Rakam Domainler
07.09.2015
Ağustos ayı içerisinde bir çok domain satışı gerçekleşti bizde elimizden geldiği oranda bu satışları sitemiz üzerinden sizlerle paylaşmaya çalıştık. Yoğun olarak harf kombinasyonlu domainler satılırken bunların içerisinde hatırı sayılır rakamlara satılan rakamlardan oluşan domainlerde vardı.
Vitrin Domainleri
Yukarı